Projektas „Sveikatos keliu“

Lap 4, 2021

Palangos pradinės mokyklos pailgintos mokymosi dienos grupės mokiniai rugsėjo – spalio mėnesiais dalyvavo projektinėje veikloje „Sveikatos keliu“, kurios tikslas – skatinti mokinių sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Daugiau dėmesio buvo skiriama mokinių fiziniam aktyvumui. Prie šios veiklos prisijungė „Baltijos“ pagrindinės mokyklos ir Vlado Jurgučio progimnazijos PMDG mokiniai ir auklėtojos.
Šiltas ir saulėtas oras leido vaikams po pamokų daugiau laiko pabūti lauke. Vyko akcija „1000 žingsnių kelionė“. Vaikai žingsniavo stadiono takeliais skaičiuodami nueitus žingsnius. Ši veikla vaikams buvo nauja ir įdomi. Pievoje žaidė įvairius judriuosius žaidimus. Tarpusavyje draugiškai lenktyniavo linksmosiose estafetėse. Judrieji žaidimai vaikams patinka ir labai tinka žaisti lauke, gryname ore.
Dalyvaudami judumo savaitėje vaikai sužinojo, kad aktyvus judumas turi didelės įtakos sveikatai. Važiavimas dviračiu ir vaikščiojimas ne tik stiprina sveikatą, bet ir yra nepaprastai naudingas protui.
Savo šeimos aktyvų laisvalaikį vaikai pavaizdavo piešiniuose.
Sveikatos specialistė R. Regelskytė su vaikais aptarė, kaip reikia valyti ir prižiūrėti dantis, kaip maitintis, kad dantys būtų sveiki ir gražūs. Vaikai buvo smalsūs, daug klausinėjo, pakartojo ir įtvirtino žinias apie dantų priežiūrą, nagrinėjo maisto piramidę, aptarė vandens reikšmę žmogaus organizmui ir ką dėti į priešpiečių dėžutę, žaidė stalo žaidimus „Sveiki maisto produktai“, „Aukime sveiki“.
Mokyklos bibliotekoje vyko italų rašytojo G. Rodari „Čipolino nuotykių” skaitymai (bibliotekininkė B. Pilibaitienė), kuriuos mokiniai iliustravo. Šios knygos herojai vaisiai ir daržovės yra geriausi vitaminai, o skaitymas – tiesiausias kelias į sveikas mintis.
Pasaulinę rankų plovimo dieną vaikai žiūrėjo filmą, dainuodami ir šokdami mokėsi taisyklingų rankų plovimo judesių ir praktiškai mokėsi plautis rankas.
Pasaulinę košės dieną vaikai valgė penkių grūdų košę, kurią išvirė mokyklos virėjos. Vaikai sužinojo, kad košę sveika valgyti, nes joje yra daug vitaminų ir kitų maistingų medžiagų.
Su mokyklos psichologe M. Kalinina vaikai bendravo tema „Emocijų pažinimas“. Vaikai mokėsi pažinti emocijas, jas įvardinti ir atpažinti įvairiose situacijose.
Mokiniai aktyviai dalyvavo projektinėje veikloje. Turiningai ir sveikai leido laisvalaikį, patyrė daug teigiamų emocijų, draugiškai bendravo ir bendradarbiavo su draugais.
Audronė Dzimidienė, pailgintos mokymosi dienos grupės auklėtoja, mokytoja metodininkė

Adresas

Virbališkės takas 4, 00127 Palanga

Priimamamojo darbo laikas

I–V 8.00–12.00,
13.00–17.00

Telefonas, el. paštas

Naudinga informacija

 

 

Moksleiviai

Popamokinės veiklos

Pedagogai

Mokyklos gyvavimo metai

Susisiekite dabar

Adresas Virbališkės takas 4, 00127 Palanga

Tel. (8 460) 54 302

El. p. info@palangospradine.lt

Priimamamojo darbo laikas: I–V 8.00–12.00, 13.00–17.00

EnglishLithuanianUkrainian