Kovas – mėnuo be patyčių

Kov 29, 2019

Visą kovo mėnesį „Vaikų linija“ kvietė ugdymo įstaigas bei visas aktyvias organizacijas vykdyti veiklas, skirtas patyčių prevencijai. Šį mėnesį „Vaikų linija“ kvietė ypač sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Palangos pradinė mokykla taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos, siekdama per bendras veiklas pagerinti mokinių emocinę savijautą, skatinti draugiškus vaikų, suaugusiųjų tarpusavio santykius ir kurti saugią mokyklą, kurioje nebūtų patyčių ir smurto. Prevencinėje veikloje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Mėnesio pradžioje socialinė pedagogė rengė informacinį stendą, kuris atspindėjo mėnesio be patyčių esmę. Visi mokyklos mokiniai piešė bendrą kūrybinį piešinį – plakatą „Draugiškų asmenybių mokykla“, kuriame kiekvienas mokinys įklijavo savo draugiškos asmenybės trafaretą. Visą mėnesį vaikai buvo kviečiami vykdyti bendras veiklas. Pirmadieniais, siekiant  sužadinti teigiamas emocijas, visi norintieji pertraukų metu mokyklos salėje  žiūrėjo filmukus. Antradieniais mokiniai rašė ir dėjo laiškelius su atsiprašymais į atsiprašymų dėžutę, taip gerindami tarpusavio santykius ir ugdydami gerąsias savybes. Trečiadieniais pertraukų metu mokyklos salėje vykdavo „Draugystės diskoteka“ su garso ir šviesos efektais bei vaikų mėgstama muzika. Mokiniams tai buvo labiausiai gerų emocijų suteikianti veikla. Ketvirtadieniais mokykloje lydavo „Šypsenų lietus“- šia  akcija buvo siekiama, kad  mokiniai ir visa mokyklos bendruomenė stengtųsi kuo daugiau šypsotis ir skleistų vieni kitiems gerą nuotaiką. Penktadieniais po pamokų socialinė pedagogė kviesdavo mokinius į popietinius pokalbius, kuriuose vaikai galėjo ne tik spręsti tarpusavio nesutarimus, bet ir praleisti laisvalaikį kartu, taip gerindami  bendravimo įgūdžius, mokydamiesi draugauti.

Taip pat kovo mėnesį mokiniai spalvino „Draugystės mandalas“. Ši spalvų ir kruopštumo reikalaujanti terapija buvo skirta bendrumo jausmo, atsipalaidavimo ir kantrybės ugdymui. Besibaigiant prevenciniam mėnesiui Palangos visuomenės sveikatos biuro specialistė Viktorija Serapinienė kartu su Palangos miesto komisariato pareigūne Jurgita Rinkevičiene organizavo ir skaitė paskaitą „Patyčių prevencija moraliniu ir teisiniu aspektu“. Mėnesį „BE PATYČIŲ“ užbaigė anoniminis patyčių masto mokykloje tyrimas, kurį organizavo ir vykdė mokyklos socialinė pedagogė Josana Viržintienė.

Dėkojame visiems prisijungusiems prie šios svarbios prevencinės veiklos, kuriant saugią ir draugišką aplinką mokykloje.

„Negalima tiksliai nustatyti akimirkos, kada atsiranda draugystė. Kaip indą pripildant lašas po lašo, pagaliau vienas lašas priverčia tekėti per viršų, taip ir mielaširdysčių sraute viena jų galiausiai perpildo širdį.“ (škotų teisininkas ir rašytojas James Boswell).

Josana Viržintienė, socialinė pedagogė

 

Adresas

Virbališkės takas 4, 00127 Palanga

Priimamamojo darbo laikas

I–V 8.00–12.00,
13.00–17.00

Telefonas, el. paštas

Naudinga informacija

Moksleiviai

Popamokinės veiklos

Pedagogai

Mokyklos gyvavimo metai

Susisiekite dabar

Adresas Virbališkės takas 4, 00127 Palanga

Tel. (8 460) 54 302

El. p. palangospradine@gmail.com

Priimamamojo darbo laikas: I–V 8.00–12.00, 13.00–17.00